تبلیغ جدید خودروی دوج چلنجر SRT Hellcat Redeye

دوج که زمانی یکی از شناخته‌شده‌ترین خودروسازهای جهان بود، حالا یکی از زیر مجموعه‌های گروه خودروسازی FCA به حساب میاد. هدف اصلی این شرکت تولید خودروهای اسپورتی مثل چلنجر Hellcat یا Demon عنوان شده. حالا هم نوبت جدیدترین محصول این شرکت به اسم دوج چلنجر SRT Hellcat Redeye رسیده.

احترام بگزارید – SRT Hellcat Redeye وارد میشود

اولین بار سال ۲۰۰۸ بود که سری جدید خودروهای اسپورت شرکت دوج با نام چلنجر تولید و راهی بازار شد. ۷ سال بعد نسخه‌ ویژهای از چلنجر با پسوند Hellcat و در سال ۲۰۱۸ هم نسخه جنون آمیز Demon از آن به تولید رسیدند. اما حالا نوبت به هیولای جدیدتری رسیده که با لرزه انداختن به قامت رقبا رکوردهای جدیدی را جابجا کند. برای اینکار دوج ترکیبی از دو نسخه قبلی را در برنامه کاری خود قرار دادو تاریخ عرضه آن را نیز ۲۰۱۹ در نظر گرفت. SRT Hellcat Redeye در حقیقت نسخه‌ای از Hellcat است که توسط Demon تسخیر شده. این جمله را Steve Beahm رئیس بخش خودروهای سواری گروه خودروسازی FCA در شمال آمریکا، برای توصیف محصول جدید شرکت دوج عنوان کرده. در ادامه جزییاتی از آن را اینگونه عنوان کرد که شاسی و سیستم تعلیق Hellcat با موتور Demon ترکیبی هستند که این خودرو را تشکیل می دهند، اما در مورد عملکرد متور شاهد تغییاتی نسبت به Demon خواهیم بود.

موتور ۶٫۲ لیتری Hemi V8 با قدرت خروجی ۷۹۷ اسب بخار و گشتاور ۷۰۷ فوت-پاوند پیشرانه غران SRT Hellcat Redeye خواهد بود و طبق ادعای سازنده، با شتاب صفر تا صد ۳٫۴ ثانیه‌ای این خودرو سریع‌ترین خودروی عضلانی تولید شده خواهد بود. طراحی این هیولای تازه وارد هم نسبت به دو برادر بزرگتر خود کمی متفاوت به نظر میرسد، به عنوان مثال انحنای دور چرخ‌ها حالا باعث شده تا عرض خودرو ۸٫۸۹ سانتیمتر برجسته‌تر باشد. ورودی هوای دوقلوی روی کاپوت ماشین هم علاوه بر اینکه یادآور طراحی کلاسیک ماشین‌های عضلانی دهه ۶۰ می باشد، با انتقال مستقیم هوا به سیستم موتور این ماشین ۱۰ اسب بخار قدرت بیشتر برای آن فراهم کرده است. با توجه به پایان تولید دوج Demon موتور جدیدی که سال آینده در قلب SRT Hellcat Redeye جای میگیرد قدرتمندترین موتوری که دوج در حال تولید آن است خواهد بود.


تبلیغ جدید خودروی دوج چلنجر SRT Hellcat Redeye

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*